0 σχόλια

Έχασε βαθμούς και παίκτες ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο

Ούτε φέτος κατάφερε να περάσει με νίκη από τον Αγρίνιο ο Ολυμπιακός,
ο οποίος εκτός από τους δύο βαθμούς κόντρα στον Παναιτωλικό έχασε με τραυματισμούς και τους Μανιάτη και Εντινγκά.

Στα άλλα δύο παιχνίδια του Σαββάτου για τη Super League η Καλλονή επικράτησε με 2-0 του Εργοτέλη στη Μυτιλήνη, ενώ Πανθρακικός και ΠΑΣ Γιάννινα μοιράστηκαν βαθμούς καθώς έμειναν στο 1-1.

Το σκορ στο Αγρίνιο διαμορφώθηκε με δύο κεφαλιές, μία από τον Κασάμι και μία από τον Κούσα, στο 47ο λεπτό και το 79ο λεπτό αντίστοιχα. Εκτός από τους Μανιάτη και Εντινγκά που αποχώρησαν τραυματίες (στο 80’

ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες καθώς είχαν συμπληρωθεί οι τρεις αλλαγές όταν αποχώρησε ο Εντινγκά) και ο Ντομίνγκες έμεινε στο γήπεδο παρά τους πόνους στο δεξί γόνατο.

Στο πρώτο 45λεπτο δεν υπήρξε κάποια σπουδαία ευκαιρία από τις δύο ομάδες, καθώς στον αγώνα κυριάρχησε η δύναμη και τα λάθη.

Περισσότερα στο: tvxs.gr