20 Οκτ 2014
0 σχόλια

ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης 2-1

Η ΑΕΚ έβαλε δύσκολα στον εαυτό της με το τραγικό πρώτο 45λεπτο (0-1) αλλά ανέτρεψε την κατάσταση και επιβλήθηκε του Απόλλωνα Σμύρνης (2-1) μπροστά σε 25.000 οπαδούς της.

Μετά το ματς της πρεμιέρας στο Αίγιο, οι παίκτες της ΑΕΚ έκαναν παράπονα για το σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων.

Τώρα, με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο ΟΑΚΑ, δικαιολογία δεν υπήρχε για το χάλι του πρώτου 45λεπτου...

Οι Κιτρινόμαυροι δεν έκαναν απολύτως τίποτα σωστό στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να μείνουν και πίσω στο σκορ, για να ανατρέψουν τελικά την κατάσταση στην επανάληψη.

Βελτιωμένη η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα στο δεύτερο 45λεπτο, καθοριστική για τους φιλοξενούμενους η σωστή αποβολή του Βάντερσον, πάρτι στις εξέδρες από 25.000 οπαδούς που δεν γκρίνιαξαν ούτε μια στιγμή αλλά συνεχώς έσπρωχναν την ομάδα, μέχρι αυτή να πάρει τη νίκη με 2-1.

Διάβασε περισσότερα στο: gazzetta.gr