13 Οκτ 2016
0 σχόλια

ΑΠΟΛΛΩΝ Ν. ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ 4 – 2 : Δίκαιη πρόκριση…

ΑΠΟΛΛΩΝ Ν. ΦΙΓΑΛΕΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΥΡΓΟΥ 4 – 2
Σπουδαία νίκη πρόκριση πέτυχε χθες στην έδρα του ο δυνατός και φιλόδοξος φέτος Απόλλων Ν. Φιγαλείας,

επικρατώντας με 4 – 2 της ιστορικής Θύελλας Πύργου, η οποία και πάλι παρουσίασε αδυναμία στο κέντρο άμυνας, συνεχίζοντας τον «κατήφορο»… των τελευταίων αγώνων της!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10΄με βολέ του Πλάκα, για να έρθει στο 22΄ο Μάνθος Ρουμελιώτης να γράψει το 2 – 0!

Όμως η Θύελλα το γύρισε προσωρινά, καθώς στο 35΄ο Καρανάσης μείωσε σε 2 – 1, και στο 42΄ ο Νεοφώτιστος, ισοφάρισε σε 2 – 2 που ήταν και σκορ α΄ ημιχρόνου!

Όμως στην επανάληψη η Θύελλα ήταν πολύ κακή, και έτσι στο 60΄με πλασέ στο απέναντι «Γ» ο Κατσώλης σημείωσε το 3 – 2, για να ολοκληρώσει το θρίαμβο της Φιγαλείας στο 70΄με δυνατό σουτ ο Πλάκας(4 – 2)!

ΑΠΟΛΛΩΝ: Λούτος, Καπλάνης Θ., Βλάμης, Κουτσόπουλος(46΄Μπινιώρης), Πάλλας, Βλάχος, Κουρούβανης(88΄Καπογιάννης), Ρουμελιώτης Μ., Πλάκας, Κατσώλης, Καπλάνης Ι.(90΄ Χυβελόπουλος).

ΘΥΕΛΛΑ: Καρανικολός, Παναγιωτόπουλος(80΄Δημητρουλόπουλος), Καρανάσης, Πλατής, Σαίνης, Τζουβάνης, Διαμαντάκος(56΄Παργινός), Κατελούζος, Κότσι, Νεοφώτιστος, Μπουτσικάκης(78΄Γιούρτας).

*** Έντονα πανηγύρισαν τη νίκη – πρόκριση της ομάδας τους οι παίκτες του Απόλλωνα Ν. Φιγαλείας!

Πηγή: patris-sport.gr